logo

3D prohlížeč

Abychom mohli zejména našim zákazníkům z řad muzeí a jiných institucí v rámci digitalizace kulturního dědictví nabídnout kompletní služby nejen v oblasti 3D skenování, ale také zpřístupnění 3D skenů široké veřejnosti, začali jsme vyvíjet vlastní 3D prohlížeč. Dobře si totiž uvědomujeme, že skenováním práce teprve začíná a mít samotný 3D sken je k ničemu, pokud jej nemáte jak dále využít a dostat jej k návštěvníkům. Služby, jako je Sketchfab nenabízí vždy všechny fukce, které jsou pro takový případ potřeba a někdy ani není žádoucí, aby byly 3D modely přístupné z internetu. Všechny tyto problémy náš prohlížeč řeší.

Hlavní přednosti našeho prohlížeče:

  • Vývoj na míru. Nespoléháme na hotová řešení, díky čemuž jimi nejsme ani omezeni. Můžeme Vám tedy nabídnout implemetaci vlastních funkcí prohlížeče přesně podle Vašich požadavků.
  • Multiplatformnost. Náš prohlížeč funguje jak na počítačích, tak na mobilních telefonech a tabletech. Momentálně podporované platformy jsou: Windows, Mac, Linux, Anroid, iOS a Windows Mobile.
  • Virtuální realita. Kromě klasického zobrazení na displeji náš prohlížeč podporuje také virtuální režim s 3D brýlemi (zatím pouze mobilní platformy s použitím Google Cardboard, do budoucna chystáme také podporu Oculus Rift / HTC Vive a ostatních VR setů).

Možnosti použití našeho prohlížeče:

  • Informační panel. Aplikace může být nainstalována na pevném informačním panelu s dotykovým displejem  umístěném poblíž exponátu. Návštěvníci si pak budou moci s virtuálním exponátem rotovat, číst si o něm bližší informace apod.
  • Tvorba virtuálního katalogu. Do aplikace lze postupně přidávat jednotlivé naskenované exponáty a vytvořit tak celý katalog 3D modelů. Funkčnost může být dle požadavků omezena buď pouze na místní wifi síť v rámci muzea nebo na celý internet.

Ukázková verze

Prohlížeč je momentálně ve fázi alfaverze, kdy ještě nemá implementovány všechny funkce a může obsahovat chyby. Na odkazu níže si můžete stáhnout ukázkovou verzi pro počítače s Windows. V brzké době také doplníme verzi pro Android a WebGL, která poběží přímo v internetovém prohlížeči.